Sziasztok!
Először is szeretném megköszönni, hogy időt szántok arra, hogy elolvassátok ezt a bejegyzést.
Fontosnak tartom, hogy mielőtt elkezdeném megosztani veletek azt, amiért a blogot elindítom, egy képet adjak nektek arról, hogy én ki vagyok és miért vagyok itt.
Bea vagyok és közel tíz éve dolgozom asszisztensként. Először egy kisebb építőipari cégnek voltam a titkárnője, most már pedig több mint nyolc éve egy nagy nemzetközi vállaltnál dolgozom. Ez idő alatt több készségfejlesztő tréningen is részt vettem, ahol kaptam olyan alap instrukciókat, amelyeket az évek során rá tudtam igazítani a saját személyiségemre és munkámra. Ezzel párhuzamosan az elmúlt időben elkezdett érdekelni az önfejlesztés, és ennek hatására született a gondolat, hogy szeretném az eddig szerzett tapasztalataimat megosztani másokkal, és ezáltal én is tovább fejlődhetek. Ha akár csak egyetlen embernek is tudok segíteni abban, hogy jobban érezze magát a munkahelyén, már elértem a célomat.
És akkor a blogról…
Többek között azért is született meg a gondolat, hogy elkezdjem, mert tisztában vagyok vele, hogy a cégek az asszisztensek képzésére helyezik a legkisebb hangsúlyt. Az interneten is főleg vezetői tréninganyagokat lehet találni, illetve általános leírásokat, amelyek nem biztos, hogy mindenki számára érthetőek vagy nyilvánvalóak, hogy hogyan is használhatóak a mindennapokban. Én nem ábrákat vagy pszichológusok elméleteit fogom megosztani, hanem azt, ahogyan nekem jobbá vált a közérzetem a munkahelyemen.
Az egyes bejegyzésekben főként olyan személyiségfejlesztési, időgazdálkodási vagy kommunikációs praktikákat fogok veletek ismertetni, amelyek nekem segítettek abban, hogy ma már mosolyogva és stressz mentesen végezzem a munkámat. Tisztában vagyok vele, hogy nincs két olyan asszisztens, akinek pontosan ugyanaz a feladatköre, és azzal is, hogy mennyire különbözik egymástól egy személyi és egy szervezeti asszisztens munkája. Azokban a témakörökben, ahol ez lényegi különbség, beszélni fogok mindkét területről.
A következő posztban arról beszélek majd, hogy hogyan érezzünk jól magunkat a bőrünkben, legyünk motiváltak és hogyan hozzuk ki a legtöbbet magunkból az irodában.
Kérlek Benneteket, hogy ha bármilyen kérdésetek van, vagy van olyan téma, amelyről szívesen olvasnátok, szóljatok.
Mosolygós szép napot nektek!
Megosztás a facebookon